Kościół Drezdenko

Kościół

Kościół ewangelicki pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. wybudowano w latach 1898 - 1902 według projektu architekta prof. Johannesa Otzena (choć są tacy, którzy autorstwo projektu przypisują architektowi o nazwisku Spitt). Służył on ewangelitom do 1945 r. 5 sierpnia 1945 r. został poświęcony przez pierwszego proboszcza ks. mgr Teofila Widełka CRL do obrządku rzymsko - katolickiego. Kościół wybudowano w stylu neogotyckim, a okna wyposażono w witraże dwustronne patynowe. W oknach prezbiterium przedstawiono sceny z Nowego Testamentu oraz bogato zdobione motywy roślinne. Kościół wyposażony jest w organy wykonane przez firmę Sauera z Frankfurtu nad Odrą. W latach 1920 - 1921 na wieży kościoła umieszczono wykonane w Bochum trzy dzwony staliwne, które służą do dziś.

Zdjęcia Kościół


Kościół Drezdenko

Atrakcjfsdfse turystyczne Drezdenko

Kościół

Kościół ewangelicki, obecnie rzymsko-katolicki filialny pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Niepodległości 41, z 1914 roku w dzielnicy Nowe Drezdenko; wczesnomodernistyczny, do 1945 r. protestancki. Jest to neogotycka budowla z niewielkim trójbocznie zamkniętym

Kościół

Kościół ewangelicki pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. wybudowano w latach 1898 - 1902 według projektu architekta prof. Johannesa Otzena (choć są tacy, którzy autorstwo projektu przypisują architektowi o nazwisku Spitt). Służył on ewangelitom do 1945 r.

Kościół

Jest to jedno z najstarszych miast ziemii lubuskiej. Wśród wielu zabytków mieści się pałac J.G. Treppmachera. Pałac mieści się przy placu Wolności w obrębie twierdzy wybudowanej w wieku XVII. Do dziś zachował się oryginalny wystrój pałacu, a

Drezdenko - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Drezdenko to Kościół. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Drezdenko Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Drezdenko. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Drezdenko. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Drezdenko.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Drezdenko, Kościół, Kościół Drezdenko, gmina Drezdenko
aktualizacja wpisu 01-05-17

Informacje Drezdenko

Atrakcje Drezdenko