Kościół Chełmsko

Kościół

Kościół z XVII wieku, przebudowany w XIX w. (p.w.św.Kazimierza) – murowany z kamieni polnych, budynek kościoła powstał w 1645 roku. W 1830 r. do tej późnogotyckiej świątyni dostawiono od zachodu murowaną z cegły wieżę.  W 1887 roku budynek został gruntownie zmodernizowany w stylu neogotyckim, dodano kaplicę i zakrystię. Kościół reprezentuje typ salowy.  Jego partia wschodnia zamknięta jest trójbocznie.  Od strony południowej i północnej do świątyni przylegają kaplice boczne. We wnętrzu znajdują się cztery ołtarze, najstarszy jest  późnobarokowy ołtarz główny z pierwszej połowy XVIII wieku.  W jego polu centralnym umieszczono płaskorzeźbę prezentującą scenę z życia św. Kazimierza, gdzie polskiego królewicza wyróżniają atrybuty w postaci korony książęcej i jagiellońskiego orła. Organy pochodzą z 1856 roku.

Zdjęcia Kościół


Kościół Chełmsko

Atrakcjfsdfse turystyczne Chełmsko

Kościół

Kościół z XVII wieku, przebudowany w XIX w. (p.w.św.Kazimierza) – murowany z kamieni polnych, budynek kościoła powstał w 1645 roku. W 1830 r. do tej późnogotyckiej świątyni dostawiono od zachodu murowaną z cegły wieżę.  W 1887 roku budynek został

Chełmsko - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Chełmsko to Kościół. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Chełmsko Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Chełmsko. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Chełmsko. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Chełmsko.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Chełmsko, Kościół, Kościół Chełmsko, gmina Przytoczna
aktualizacja wpisu 24-04-17

Informacje Chełmsko

Atrakcje Chełmsko