Kościół Lubniewice

Kościół

Kościół parafialny w mieście Lubniewice w województwie lubuskim. Mieści się przy ulicy Osadników Wojskowych. Jest to budowla gotycka, halowa, wybudowana zapewne w 1258 roku (nawa), w XVI wieku dostawione zostało prezbiterium. W 1648 świątynia została zniszczona przez pożar, odbudowano go w 1664 roku. Wieża neogotycka została dobudowana w 1882 roku. Do 1945 świątynia ewangelicka, obecnie rzymskokatolicka.

Zdjęcia Kościół


Kościół Lubniewice Kościół Lubniewice

Atrakcjfsdfse turystyczne Lubniewice

Kościół

Jest to niewielka miejscowość turystyczna położona pomiędzy jeziorami Lubiąż i Krajnik. Znajduje się tutaj wiele zabytków, zamków oraz park miłości. Lubniewice ze względu na znakomite walory rekreacyjne i turystyczne są chętnie odwiedzane przez turystów.

Kościół

Kościół parafialny w mieście Lubniewice w województwie lubuskim. Mieści się przy ulicy Osadników Wojskowych. Jest to budowla gotycka, halowa, wybudowana zapewne w 1258 roku (nawa), w XVI wieku dostawione zostało prezbiterium. W 1648 świątynia została zniszczona przez pożar,

Kościół

Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej znajduje się w Lubniewicach, w zabytkowym parku nad jeziorem Lubiąż, między Starym i Nowym Zamkiem. Park powstał w ramach "Międzynarodowego Pleneru Inicjatyw", realizowanego od

Lubniewice - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Lubniewice to Kościół. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Lubniewice Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Lubniewice. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Lubniewice. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Lubniewice.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Lubniewice, Kościół, Kościół Lubniewice, gmina Lubniewice
aktualizacja wpisu 13-11-16

Informacje Lubniewice

Atrakcje Lubniewice