Park Zdrojowy w Międzyzdrojach Międzyzdroje

Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

Nieopodal mola, widoczny jest z Promenady Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina. Został on założony w połowie XIX w., poniżej poziomu morza. Pośród porastających go rzadkich gatunków drzew, na romantycznych ławeczkach, wsłuchując się w plusk tryskającej z jego fontann wody, można odpocząć od panującego na Promenadzie Gwiazd gwaru.


W usytuowanym w parku budynku z 2 połowy XIX w. mieści się Międzynarodowy Dom Kultury oraz Muzeum Figur Woskowych (Bohaterów Warszawy 20). Budowla do I wojny światowej funkcjonowała jako dom zdrojowy, gdzie mieściły się pokoje dla gości, czytelnia, sala muzyczna i baletowa. Znano ją niemal w całych Niemczech, była więc licznie nawiedzana, zwłaszcza przez przedstawicieli wyższych sfer. W zajmującym ją dziś MDK-u odbywają się imprezy międzynarodowe i ogólnopolskie, takie jak Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej czy Festiwal Gala Gwiazd. Muzeum Figur Woskowych stanowi zaś przystań dla woskowych figur takich sław, jak np. Lola Ferrarri, filmowych bohaterów, np. Kargula i Pawlaka czy bajkowych postaci, np. Gargamela i Shreka, prezentowane są tam także eksponaty związane z filmem, również animowanym.

Naprzeciwko muzeum mieści się amfiteatr, na deskach którego niemal każdego dnia letniego sezonu odbywają się występy artystyczne.

Zdjęcia Park Zdrojowy w Międzyzdrojach


Park Zdrojowy w Międzyzdrojach Międzyzdroje Park Zdrojowy w Międzyzdrojach Międzyzdroje

Atrakcjfsdfse turystyczne Międzyzdroje

Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

Jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej. Dziś - 61 lat po wojnie, celem ekspozycji zlokalizowanej na byłym, tajnym poligonie doświadczalnym w Międzyzdrojach - Zalesiu, jest ukazanie ciekawostek militarnych, które miały zmienić tok wojny.

Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

Plaża w Międzyzdrojach

Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

Parafia św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Świnoujście, w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Kościoła rzymskokatolickiego.

Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

To wzniesienie liczy sobie 61 m n.p.m. i znajduje się we wschodniej części Międzyzdrojów. Ścieżka na Kawczą Górą rozpoczyna się obok charakterystycznej bramy do Wolińskiego Parku Narodowego (przypomina kształtem sterczący pionowo dziób kutra rybackiego). Na

Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

Nieopodal mola, widoczny jest z Promenady Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina. Został on założony w połowie XIX w., poniżej poziomu morza. Pośród porastających go rzadkich gatunków drzew, na romantycznych ławeczkach, wsłuchując się w plusk tryskającej z jego fontann wody, można

Międzyzdroje - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Międzyzdroje to Park Zdrojowy w Międzyzdrojach. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Międzyzdroje Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Międzyzdroje . Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Międzyzdroje . Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Międzyzdroje .
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Międzyzdroje , Park, Park Zdrojowy w Międzyzdrojach Międzyzdroje , gmina Międzyzdroje
aktualizacja wpisu 15-06-17

Informacje Międzyzdroje

Atrakcje Międzyzdroje