Ratusz w Kamieniu Pomorskim Kamień Pomorski

Ratusz w Kamieniu Pomorskim

Ratusz kamieński zbudowano w XIII wieku. Usytuowany jest w centrum rynku. W połowie XVI wieku budynek został nieznacznie przebudowany i nadano mu cechy renesansowe. W 1945 roku obiekt uległ zniszczeniu. Po II wojnie światowej został odbudowany z pieczołowicie zrekonstruowaną bryłą, wystrojem elewacji i wnętrz z okresu gotyku.

Zdjęcia Ratusz w Kamieniu Pomorskim


Ratusz w Kamieniu Pomorskim Kamień Pomorski

Atrakcjfsdfse turystyczne Kamień Pomorski

Ratusz w Kamieniu Pomorskim

Na południu miasta (dojście ulicą Kościuszki) znajduje się wzgórze Żalnik, stoi gotycki kościół św. Mikołaja. Pierwotna świątynia została zbudowana z cegły i kamieni narzutowych w XIV wieku na wzgórzu zwanym Żalnik.

Ratusz w Kamieniu Pomorskim

Mury obronne w Kamieniu Pomorskim zostały wybudowane w XV wieku. W murach znajdowało się osiem baszt. Do dnia dzisiejszego zachowała się jedynie Brama Wolińska.

Ratusz w Kamieniu Pomorskim

Ratusz kamieński zbudowano w XIII wieku. Usytuowany jest w centrum rynku. W połowie XVI wieku budynek został nieznacznie przebudowany i nadano mu cechy renesansowe. W 1945 roku obiekt uległ zniszczeniu. Po II wojnie światowej został odbudowany z pieczołowicie zrekonstruowaną bryłą, wystrojem

Ratusz w Kamieniu Pomorskim

Sąd w Kamieniu Pomorskim. Atrakcje w Kamieniu Pomorskim

Kamień Pomorski - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Kamień Pomorski to Ratusz w Kamieniu Pomorskim. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Kamień Pomorski Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Kamień Pomorski. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Kamień Pomorski. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Kamień Pomorski.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Kamień Pomorski, Ratusz, Ratusz w Kamieniu Pomorskim Kamień Pomorski, gmina Kamień Pomorski
aktualizacja wpisu 04-06-17

Informacje Kamień Pomorski

Atrakcje Kamień Pomorski