Twierdza Wisłoujście w Gdańsku Gdańsk

Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

Twierdza Wisłoujście, o której pierwsze wzmianki pochodzą z XIV wieku, znajduje się na liście najcenniejszych i najbardziej zagrożonych zabytków świata. Leży – jak sama nazwa wskazuje – u ujścia Wisły do morza. Kiedyś twierdza znajdowała się tuż przy brzegu morskim. Dziś od morza oddziela ją półwysep Westerplatte. Twierdza jest cenna również dlatego, że mieszkają w niej różne gatunki nietoperzy. Niektórym (jak na przykład nockowi łydkowłosemu) grozi całkowite wyginięcie. Teren twierdzy należy do sieci Natura 2000, która obejmuje miejsca szczególnie chronione.

Zdjęcia Twierdza Wisłoujście w Gdańsku


Twierdza Wisłoujście w Gdańsku Gdańsk

Atrakcjfsdfse turystyczne Gdańsk

Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

Baszta na Podmurzu – jedna z baszt systemu średniowiecznych fortyfikacji Gdańska, znajdująca się na Głównym Mieście. Jest jedną z najstarszych zachowanych baszt. Sąsiednimi basztami są Baszta Bramy Szerokiej i Baszta Jacek.

Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

Wybudowana została w XIV w. jako pierwszy tego typu obiekt zlokalizowany od południowej strony miasta. Jej nazwa wiąże się z tutejszym szlakiem, którym przepędzano bydło do uboju.

Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

Stojąca na Długim Targu XVII-wieczna Fontanna Neptuna jest symbolem związku Gdańska z morzem i urokliwą ozdobą najpiękniejszego miejskiego rynku. Według jednej z gdańskich legend to właśnie Neptun przyczynił się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser. Oburzony, iż do fontanny wrzucane

Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

Został zbudowany około poł. XIV wieku na kanale Raduni, był największą inwestycją krzyżacką w Gdańsku. Łączył trzy funkcje: młyna, magazynu i piekarni. Wyposażony był w 18 nasiębiernych kół wodnych o średnicy 5 m., co stanowiło wielkie osiągnięcie techniczne.

Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

Twierdza Wisłoujście, o której pierwsze wzmianki pochodzą z XIV wieku, znajduje się na liście najcenniejszych i najbardziej zagrożonych zabytków świata. Leży – jak sama nazwa wskazuje – u ujścia Wisły do morza. Kiedyś twierdza

Gdańsk - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Gdańsk to Twierdza Wisłoujście w Gdańsku. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Gdańsk Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Gdańsk. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Gdańsk. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Gdańsk.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Gdańsk, Fortyfikacje, Twierdza Wisłoujście w Gdańsku Gdańsk, gmina Gdańsk
aktualizacja wpisu 31-07-17

Informacje Gdańsk

Atrakcje Gdańsk